Twin Mirror: oyunu friv oynamaya çalıştı

Friv5Online Stüdyosu oyunlarında asla tek bir tema üzerinde durmaz. Beni Hatırla geleceğin totaliter bir toplumundaki yaşamdan bahsetti, Vampyr savaş sonrası Londra'daki ölümsüz bir doktorun hikayesini yeniden yaşamayı mümkün kıldı ve Bana Nedenini Söyle ve Life is Strange'in her iki bölümü de büyümeye, deneyimlere ve her güne odaklandı. XXI yüzyılın gençliğinin sorunları.

Geliştiriciler yeni projeleri Twin Mirror'ı duyurduğunda, mantıklı bir soru sormak istedim: Friv5Online,bu zaman? Oynadık ve şimdi eylemi Batı Virginia'nın enginliğinde zamanımızda gerçekleşen psikolojik bir dedektiften ne bekleyeceğimizi söyleyebiliriz.

Twin Mirror'daki atmosfer , konum sayesinde kolaylaştırıldı - anlatının merkezinde, Güney Amerika'daki yoksul maden kasabası Baswood yer alıyor. Friv5Online stüdyosunun çok sevdiği "Twin Peaks" serisinin kanonlarına göre her şey : sisle kaplı sokaklar, sıkı çalışanların yan yana bakışları, sahte gülümsemeler ve dolapta iskeletler.

Ana karakter Sam Higgs, iki yıl sonra memleketine döner. Bir zamanlar aceleyle oradan kaçtı, arkadaşlarını, vaftiz kızını bırakıp gazetede çalışıyordu, ama şimdi geçmişle tekrar yüzleşmek zorunda kalıyor. Ve suç, Sam'in kabuğundan çıkıp dünyaya çıkmasına neden olan haberler - en iyi çocukluk arkadaşının hayatını alan bir kaza.

Bir taşra kasabasının baskıcı atmosferi ilk dakikalardan itibaren musallat olmaya başlar ve Sam'i takip eden oyuncu derin derin düşünceye dalmaya başlar. İnsanlardan özür dilemeli, anma töreninde dedikoduları dinlemeli ve kendi hayatınızda her şey yolunda gidiyormuş gibi davranmalısınız.

Bu Twin Mirrorda Life is Strange'e çok benziyor - sizi olaylara anında kaptırır ve yalnızca şehrin genel havasını değil, aynı zamanda kahramanın ruhunda yatan tüm üzüntüyü de hissetmenizi sağlar.

Baswood'da bir akşam Sam, tatsız anılardan daha fazlasıyla karşı karşıya kalır. Rahmetli bir arkadaşının kızı, babasının öldürüldüğünden şüpheleniyor. Kendini sorumlu hisseden ve uzun süredir yokluğunun kefaretini ödemeye çalışan Sam, kendisine benzersiz bir yetenek olan lokus yöntemiyle yardım edildiği soruşturmaya yardım etmeyi kabul eder.

Friv5Online dünyalarındaki anlamsızlık yasasına göre , çocuklar ve ergenler süper güçlere sahip olurlar , bu yüzden Sam zihninin yalnızca sınırsız olasılıklarını kullanmak zorundadır. Doğa, kahramanı sosyal becerilerden mahrum etti, ancak ona daha havalı bir şey verdi - kafasında vakaları araştırmaya yardımcı olan bir hafıza sarayı inşa etme yeteneği.

İyi bir hayal gücü, Sam'in geçmişte yaşanan olayları parça parça yeniden yapılandırmasına, ayrıntıları görselleştirmesine ve değiştirmesine ve ne olduğuna dair ayrıntılı bir resim toplamasına olanak tanır.

Oyunun ana mekaniği - soruşturma Detroit: Become Human and Murdered: Soul Suspect'teki analoğa çok benziyor . Yalnızca androidler kurulu programları ve Ronan O'Connor - bir dedektifin becerilerini kullanırsa, Sam Higgs olayları aklın gücüyle yeniden inşa edebilir.

Lokus yöntemi veya zihnin sarayları, Antik Çağ'da retorikte kullanıldı - o zamanın filozofları için bu, zihin için bir ısınma ve bilgiyi sınıflandırmanın bir yoluydu. Bu tür anımsatıcılar ünlü karakterler - Hannibal Lecter ve Sherlock Holmes tarafından kullanıldı.

Bazıları "sanal kütüphane" için kendi evlerini seçerken, diğerleri - tanınmış bir cadde. Sam'in sarayı, telaşlı gerçeklikten huzur bulup dinlenebileceği parlak ve düzenli bir dünya olan cennet adalarıdır.
Twin Mirror oyun önizlemesi

Sam Higgs gazete için çalışırken, bu yetenek onun bilgiyi çıkarmasına ve sınıflandırmasına yardımcı oldu. İyi bir gazeteci olarak, güvenlik kurallarını ihmal eden ve çalışanları büyük riske atan Baswood Kömür Şirketini yok edebildi ve kanıt toplayabildi. Sam'in çabalarıyla, şehir fiilen iflas etti ve işsiz kalan madenciler, gazeteciye kin beslediler.

Davranışının doğruluğu, belirsizliği, önemsiz düşüncesi ve kişisel yaşamındaki uyumsuzluk konusundaki şüpheler nedeniyle, Sam başka bir özellik daha edindi - bir doppelganger, yalnızca kendisinin gördüğü ayna.

Görünmez bir müttefik, bölünmüş bir kişiliğin işareti değil, sadece farklı bir bakış açısını ifade eden bir iç sestir. Bu, geliştiricilerin bahsettiği aynı dualizmdir (rasyonalite ve duygu).

Sam gibi içe dönük birinin gerçekten arkadaşa ihtiyacı yoktur: Sıkıntı anlarında her zaman aklının saraylarına dönebilir ve birkaç önemli anıya bakabilir. Ama yine de insanlarla iletişim kurması gerekiyorsa, görünmez bir arkadaş kurtarmaya gelir. Kurgusal varlık daha şefkatli ve anlayışlı, Sam'in sosyalleşmesine, tartışmalı durumlarda insanlara bir yaklaşım bulmasına, tavsiye vermesine ve bazen içki veya aptal maskaralıklar için kınama yapmasına yardımcı oluyor.

Bir çiftin tavsiyesini kabul edip etmemek oyuncuya kalmıştır. Sam, insanlarla iletişim sürecini kolaylaştırmak için zihninin yardımıyla yarattı - böyle bir asistanı ihmal etmek aptalca.

Yüksek zeka, iyi hafıza ve özel olarak yaratılmış bir ikilinin varlığı, her şeyin kahramanın başına uygun olduğu anlamına gelmez. 2018'deki demoda Sam, bir otel odasında hafıza kaybı ve kanlı bir gömlekle uyandı, bu da Fahrenheit arsası ve Remember filmiyle ilişkileri uyandırdı . Neyse ki, oyuncuların korkuları doğrulanmadı ve Friv5Online, hackneyed damgasını kullanmadı - Sam'in durumunda, suçlu sadece anma töreninde alkol.

Hafıza kaybı yerine, ana karakterin başka bir sorunu daha var - panik ataklar, zihninin saraylarına konsantre olmasını ve mantıklı düşünmesini engelliyor.

Panik atakların olduğu sahneler rahatsız edici ve rahatsız edici, sanki kahramanla birlikte bu kabusta çıkmanın yolu yokmuş gibi.

Sam, arkadaşının anısını onurlandırmak ve ona veda etmek için şehre gelir, ancak trafik kazasıyla ilgili yeni ayrıntılar onu geciktirir. Daha sabah, Baswood'un gazetecinin bu kadar kolay gitmesine izin vermeyeceği anlaşılıyor ... Ve Sam, kapağı tek bir sırdan çıkardıktan sonra, altında bir yığın kirli sır keşfetme riskini aldığını anlıyor.

Önceki Friv5Online oyunlarında olduğu gibi , Twin Mirror insanlarla etkileşime çok fazla önem veriyor. Sadece Life is Strange'de tanıştığınız herkese sürekli yardım etmeniz gerekiyorsa, o zaman meraklı bir gazeteci olarak oynamak sohbet sırasında uyanık olmayı gerektirir.

Ve konuşacak bir şey var. Bazı Baswood sakinleri dedikodu yapar, diğerleri yaşamları hakkında ayrıntıları ve değerli bilgileri paylaşır, diğerleri Sam'in kişisel alanına girmeye ve güvene girmeye çalışır.

Sam Higgs, içine kapanık ve ilişkisiz bir yabancı, bu da onun yabancılarla iletişim kurma girişimlerini izlemeyi daha da ilginç kılıyor. Twin Mirrornın

geçişi için iyice hazırlanmanız gerekecek . Yaralarından şikayet edecek ve konuşmaları göz ardı edilirse çok kırılacak olan yaşlı kadınları öldürmemek için çok sabırlı olmalısınız. Neyse ki, bir gazeteci olarak Sam oldukça sabırlı ve açıkça konuşmaktan çok dinlemeyi seviyor. Friv5Online'un önceki kreasyonlarını oynadıysanız , Twin Mirror'dan ne bekleyeceğinizi zaten biliyorsunuz.

... Rahat bir hikaye anlatımı, karanlık arka planı ve canlı, atmosferik ortamı ile rahatlatıcı bir dedektif hikayesidir. Küçük bir kasaba barında beyinlerini esnetmek, bilmeceleri çözmek, kendi sorunlarını düşünmek ve country müziğinin tadını çıkarmak isteyenler için oyun önerilebilir. 1 Aralık'tan itibaren Batı Virginia'ya yerleşmek, kahve içmek ve araştırmaya başlamak mümkün olacak.

 

 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.